Oferta szkoły

Zasady rekrutacji na rok 2014/2015.

Szkoła gwarantuje

• bardzo dobre przygotowanie do matury na poziomach podstawowych i rozszerzonym,
  • wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę pedagogiczną,
  • przyjazną atmosferę,
  • zindywidualizowane podejście do ucznia.

Tradycje szkoły

• stypendia Almanachu Muszyny dla uczniów i absolwentów
  • wolontariat
  • wymiana międzynarodowa młodzieży
  • spektakle teatralne w języku polskim i angielskim
  • prowadzenie Festiwalu Kultury i Języków Obcych
  • stała współpraca z instytucjami lokalnymi
  • udział w projektach, w tym również unijnych
  • sukcesy artystyczne, przedmiotowe i sportowe uczniów

klasaeur
„Granica języka nie musi być granicą świata”
Z rozszerzonym programem języka angielskiego, polskiego geografii. Jako drugi język możesz wybrać język niemieckifrancuski lub rosyjski. Wybierając tę klasę, otwierasz przed sobą szansę studiowania na takich kierunkach jak filologie: polska, angielska, germańska, romańska, rosyjska; stosunki międzynarodowe, prawo, administracja, socjologia, politologia, psychologia i historia. Zapewniamy:

• naukę w grupach na różnych poziomach zaawansowania,
  • zajęcia w nowoczesnej pracowni językowej,
  • udział w wyjazdach i wymianach zagranicznych,
  • wyjazdy na warsztaty z native speakerami.

matinf

„Matematyka to nie tylko przedmiot, to również styl życia”
Z rozszerzonym programem matematykiinformatyki oraz fizyki. Po ukończeniu edukacji w tej klasie, młodzież może kontynuować naukę na kierunkach ścisłych, inżynierskich, ekonomicznych i na wszystkich wydziałach politechnik. Zapewniamy:

• realizację autorskich programów z matematyki oraz rysunku technicznego z wykorzystaniem sprzętu multimedialnego i tablicy interaktywnej,
  • przygotowanie do uczestnictwa w konkursach matematycznych,
  • zajęcia w tych zakresach matematyki, których znajomość znacznie ułatwia studiowanie na kierunkach ścisłych,
  • nauczanie matematyki z wykorzystaniem e-platformy moodle.

biolmed
„Kompetentna pomoc innym jest szlachetną formą samorealizacji”
Z rozszerzonym programem biologiichemii oraz języka angielskiego. Profil umożliwi realizującym go uczniom studiowanie na kierunkach medycznych, weterynaryjnych i przyrodniczych. Zapewniamy:

• wykonywanie preparatów, obserwacje mikroskopowe i fenologiczne, doświadczenia,
  • realizację własnych projektów oraz udział w projektach proponowanych przez środowiska medyczne, ekologiczne, naukowe,
  • ćwiczenia terenowe, wycieczki,
  • wdrażanie do samodzielnego studiowania i realizację prac badawczych poza szkołą.Wybór przedmiotów egzaminacyjnych na poziomie rozszerzonym gwarantuje kontynuację nauki na prestiżowych uczelniach w kraju i za granicą.

ul. Rynek 13, 33-370 Muszyna