„Człowiek tyle jest wart, ile może dać drugiemu człowiekowi”

Jan Paweł II

SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU działa od 2008 roku pod patronatem Stowarzyszenia Sursum Corda
/łac. „w górę serca”/. Jak do tej pory w naszym klubie pracuje 30 uczniów i mamy nadzieję, że liczba ta będzie stale się powiększać.

Opiekunem klubu jest mgr Anna Długosz.

WSPÓŁPRACUJEMY Z:

• Szpital Miejski im. dr. J. Dietla w Krynicy – Zdroju
  • Świetlica przy Szkole Podstawowej w Muszynie
  • Biblioteka Publiczna w Żegiestowie
  • Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna

Ponadto nasi wolontariusze włączają się we wszelkie akcje oraz imprezy organizowane na terenie miasta Muszyna i Krynica – Zdrój.

Serdecznie zapraszamy do pracy w naszym wolontariacie wszystkich, którzy maja trochę wolnego czasu oraz pragną pomagać innym!

Szkolny Klub Wolontariatu spotyka się w każdy piątek w sali 410 o godzinie 13.30.

pomaganie

ZBIERAMY NAKRĘTKI

W tym roku szkolnym, podobnie jak w poprzednich, zbieramy plastikowe nakrętki. Dzięki tej akcji będziemy mogli pomóc jednemu z uczniów naszej szkoły – Sebastianowi Gromali, który choruje na bardzo rzadką chorobę i porusza się tylko na wózku inwalidzkim. Pozyskane z akcji fundusze zostaną przekazane na rehabilitację.

Nakrętki można wrzucać do pudełka ustawionego na ladzie w sklepiku szkolnym, przynosić do sali 410 lub gabinetu pedagoga szkolnego.

ODDAJ SWÓJ 1% PODATKU

Sebek

Możesz też sam się rozliczyć używając prostego programu ze strony www.pity.org.pl