Dzień Wolontariusza

Obchody Dnia Wolontariusza w naszej szkole rozpoczęły się już dzień wcześniej tradycyjnym kwestowaniem na ulicach Muszyny. Pieniądze ze sprzedaży kartek oraz kiermaszu świątecznego zostaną przekazane na paczki dla biednych dzieci z terenu naszej gminy.

5 grudnia 2014 r. nasi wolontariusze udali się do Nowego Sącza, by spędzić ten wyjątkowy dzień z wolontariuszami z Sursum Corda. Ponad dwustu podopiecznych stowarzyszenia rozdawało kalendarze oraz opowiadało o swojej pracy. Cieszyło się to ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród dzieci jak i starszych, którzy często sami doświadczyli takiej pomocy. Następnie wszyscy udaliśmy się do Kina Sokół na film „Śmieć”.

Wolontariusze Powiatowego Zespołu Szkół w Muszynie pragną serdecznie podziękować pani Annie Długosz – koordynatorce i opiekunce wolontariatu za przygotowanie nas do podejmowania działań na rzecz środowiska szkolnego i lokalnego. Za naukę bezinteresowności, życzliwości oraz wrażliwości na potrzeby innych.