Uroczyste rozpoczęcie roku 2014/ 2015

1 września 2014 roku rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. Tradycyjnie wraz z nauczycielami wzięliśmy udział we Mszy św. odprawionej w Kościele Parafialnym pw. św. Józefa Oblubieńca w Muszynie. Następnie na hali sportowej wraz z przedstawicielką Starostwa Powiatowego p. Marią Jabłońską, wicedyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu, zaproszonymi gośćmi p. Bożeną Mściwujewską –Kruk, redaktor naczelną Almanachu Muszyny, przedstawicielami Rady Rodziców oraz Gronem Pedagogicznym obejrzeliśmy prezentację nt. 75 rocznicy wybuchu II wojny światowej i wysłuchaliśmy recytacji wierszy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Program artystyczny z tej okazji przygotowała kl. IIB wraz z wychowawczynią. W trakcie akademii przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli kwiaty pod pomnikiem poległych i pomordowanych mieszkańców Muszyny.

Następnie nastąpiło oficjalne powitanie nowej pani dyrektor, mgr inż. Izabeli Łabuś, która z dniem 1 sierpnia 2014 roku objęła stanowisko dyrektora Powiatowego Zespołu Szkół w Muszynie. W przemówieniu p. dyr. M. Jabłońska życzyła sukcesów zawodowych, życzliwości współpracowników i wytrwałości w realizowaniu misji wychowawczej i dydaktycznej. O życzeniach dla nowej p. Dyrektor nie zapomnieli również nauczyciele.

Nowy rok szkolny to także czas niezwykle przyjemny dla tych, którzy osiągnęli najlepsze wyniki na egzaminie maturalnym i w poprzednim roku szkolnym. Skutkiem wytrwałej pracy są przyznawane od 1999 roku stypendia dla uzdolnionej młodzieży. Pani Bożena Mściwujewska – Kruk, redaktor naczelna Almanachu Muszyny, przedstawiła tegorocznych stypendystów. Nagrodę za najlepiej zdaną maturę otrzymał Grzegorz Wróbel. A specjalne stypendium imienia Małgorzaty Przyboś – Maciej Wiśniewski. Stypendia otrzymali także przedstawiciele młodzieży ze Starej Lubowli na Słowacji, przyznane we współpracy ze Stowarzyszeniem AMOS. A stypendyści z  LO to Dagmara Domiter, Diana Bomba, Izabella Wilas oraz Tomasz Majkrzak.

Na zakończenie p. dyrektor Izabela Łabuś pogratulowała nauczycielkom, p. Joannie Sowie i p. Annie Długosz, które w tym roku szkolnym zdobyły kolejny stopień awansu zawodowego. Powitała uczniów, szczególnie pierwszoklasistów, życząc wszystkim owocnego i udanego roku szkolnego. Ciepłe słowa skierowała także do bardzo licznie przybyłych absolwentów, którzy mimo wakacji, co roku chętnie przybywają do naszej szkoły nie tylko z okazji rozpoczęcia roku szkolnego.

Redakcja życzy również uczniom i Nauczycielom wspaniałego roku szkolnego 2014/2015!