Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2015

11 stycznia 2015 r. w całej Polsce po raz 23 zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Muszyna tradycyjnie włączyła się w ogólnopolską akcję charytatywną. Wzorem poprzednich lat sztab został utworzony w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Muszynie, jego szefem została Izabela Bajorek – dyrektor MGOK a członkami: Katarzyna Homa – Kocot – z ramienia MGOK oraz Monika Fabisiak i Anna Długosz – nauczycielki Liceum Ogólnokształcącego w Muszynie. Opiekunem wolontariuszy z ramienia Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Muszynie była Anna Zasadni – nauczyciel ZSP Gimnazjum w Muszynie.
Od wczesnych godzin porannych wolontariusze kwestowali pieniądze do puszek na terenie miasta i gminy a o godz. 17.00 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Muszynie rozpoczął się program artystyczny, podczas którego wystąpiły zespoły działające przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Muszynie. Podczas wieczornej imprezy na przybyłych czekał także kiermasz słodkich wypieków a wśród przysmaków nie zabrakło lukrowanych serduszek piernikowych oraz czekoladowych jeżyków upieczonych przez panie ze świetlic wiejskich z Jastrzębika Andrzejówki oraz Koło Aktywnych Kobiet z Żegiestowa działających przy MGOK-u w Muszynie. Dla wszystkich uczestników spotkania przygotowano quiz pn. „Kto da więcej”. Podczas tej zabawy można było nabyć gadżety WOŚP, aniołki szydełkowe oraz wiele innych ciekawych przedmiotów przekazanych na ten szczytny cel przez ludzi wielkiego serca. Ogromnym zainteresowaniem w tym roku cieszyły się krawaty przekazane przez dyrektora ZSP w Muszynie, które stanowią rodzaj przywileju uczniowskiego. Jeśli uczeń przyjdzie do szkoły w krawacie, nie zostanie w tym dniu wezwany do odpowiedzi a tym samym uniknie słabej oceny. Oryginalny pomysł, który sprawił wszystkim wiele radości spodobał się zarówno dzieciom, młodzieży jak i rodzicom uczniów tej szkoły.
Na terenie lodowiska „Zapopradzie” można było zostać dawcą szpiku kostnego. W tą akcję włączyła się Katarzyna Krzeszowska – Miss Polski 2012 roku . Popołudniu podziwiano pokaz jazdy figurowej na lodzie w wykonaniu dzieci i młodzieży prowadzonej pod czujnym okiem Doroty Piękoś – Dwukrotnej Mistrzyni Polski i zdobywczyni Pucharu Europy. Tradycyjnie jak co roku dochody z ostatniej ślizgawki zostały w całości przekazane na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.
Tego roku Muszyna zebrała ponad 14 000,00 zł.
Dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy nie zostali obojętni na pomoc dla najmłodszych i najstarszych, tym razem pomagaliśmy dzieciom i seniorom.
Organizatorami tego wydarzenia na terenie MiGU Muszyna byli:
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Muszynie, Powiatowy Zespół Szkół – Liceum Ogólnokształcące w Muszynie oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Muszynie a także Firma Hans-Sport z Muszyny.

Artykuł z: http://www.muszyna.pl/pl/13641/144506/Wielka_Orkiestra_Swiatecznej_Pomocy_2015.html

Zdjęcia można obejrzeć na: