Mistrzostwa Małopolski w kolarstwie górskim MTB-XC

rower_1367770288W dniu 26.09.2013 r. w Myślenicach odbyły się Mistrzostwa Małopolski w kolarstwie górskim MTB -XC, klasyfikowane jako zawody wojewódzkie.W zawodach szkół ponadgimnazjalnych  w kategorii dziewcząt i chłopców wystartowało 50 uczestników z 12 powiatów. Powiat nowosądecki, a zarazem naszą szkołę – POWIATOWY ZESPÓŁ SZKÓŁ w MUSZYNIE reprezentowali:

• w kategorii dziewcząt AGNIESZKA SKALNIAK – kl. I B LO im. Jana Kochanowskiego
  • w kategorii chłopców BARTOSZ ADAMCZYK – kl. III B LO im. Jana Kochanowskiego

Po ciężkich zmaganiach w deszczu, błocie i 10 km trasie, Agnieszka zajęła 9 miejsce, Bartosz skończył zmagania na 8 lokacie.

Honorowy Patronat nad zawodami objął Marszałek Województwa Małopolskiego p. Marek Sowa.

Pragniemy przedstawić Państwu sylwetki naszych reprezentantów.

O Agnieszce Skalniak możemy przeczytać na oficjalnej stronie MiG Muszyna:

WSCHODZĄCA GWIAZDA KOLARSTWA SZOSOWEGO. Agnieszka Skalniak (16 l.) z Żegiestowa zdobyła srebrny medal podczas Górskiego Wałbrzyskiego Wyścigu Kolarskiego, który odbył się w dniach 15-17 sierpnia 2013 roku. Wyścig składał się z czterech etapów: kryterium nocne, jazda indywidualna na czas, wyścig na dystansie 46 km i 36,2 km podczas których nasza „Juniorka Młodsza” zdobyła wszystkie premie górskie, jednocześnie uzyskując tytuł najlepszej „góralki”. Od pierwszego startu, w błyskawicznym tempie awansowała z piętnastej pozycji na czwartą, a następnie drugą, by ostatniego dnia triumfować na najwyższym stopniu podium. Trudno uwierzyć, że dla tej młodej i uzdolnionej zawodniczki to dopiero pierwszy sezon. Wierzymy, że tak fantastyczny wynik na arenie międzynarodowego tour jest zapowiedzią wspaniałej kariery sportowej.

Poniżej prezentujemy osiągnięcia obecnej uczennicy klasy IB matematyczno-informatycznej LO im. Jana Kochanowskiego i Górskiej Vice Mistrzyni Polski juniorek młodszych w kolarstwie szosowym. Tytuł ten Agnieszka wywalczyła, trenując w KK Tramwajarz Łódź.

Ogólnopolskie górskie maratony rowerowe:

Pruchnik 1.07.2012r.-I msc
Komańcza 4.08.2012r.-II msc
Koninki 21.07.2012r.-III msc
Strzyżów 27.05.2012r.-I msc
Pustków-Osiedle 13.05.2012r.-III msc
Rzeszów 22.04.2012r.-II msc
Sanok 22.09.2012r.-II msc

Klasyfikacja generalna maratonów rowerowych Cyklokarpaty.pl-II msc

Puchar Smoka-wyścig XC 2012r.:

Łężyny-IV msc
Kąty-II msc
Nowy Żmigród-II msc
Klasyfikacja generalna Pucharu Smoka- III msc

Wyścigi szosowe:

Kryterium Uliczne Nowy Sącz- III msc
Mistrzostwa Polski w jeździe indywidualnej na czas- II msc
Mistrzostwa Polski ze startu wspólnego- II msc
Puchar Polski Turawa- IV msc
Puchar Polski Koziegłowy- II msc
Puchar Polski Pińczyce-IV msc
Górskie Mistrzostwa Polski-II msc

Górski Wałbrzyski Wyścig Kolarski 4 Etapy:

1. Kryterium Nocne-13msc
2. Jazda na czas-IV msc
3. Start wspólny-II msc
4. Start wspólny-I msc

Generalka – II msc

Wychod Road Liga Stara Lubovnia -I msc

Ogólnopolskie maratony rowerowe w sezonie 2013:

Wojnicz 12.05.2013r.- IV msc
Polańczyk 23.06.2013r.- II msc
Dukla 21.07.2013r.- II msc
Komańcza 03.08.2013r.- II msc
Jasło 14.09.2013r.- II msc

KLASYFIKACJA GENERALNA-II msc

Puchar Smoka- wyścigi XC 2013r.:

Kąty 05.05.2013r.-I msc
Nowy Żmigród 28.07.2013r.- I msc

Klasyfikacja generalna Pucharu Smoka-II msc

Naszym drugim bohaterem jest Bartosz Adamczyk, obecnie uczeń klasy IIIB matematyczno-informatycznej LO im. Jana Kochanowskiego. Bartosz brał udział i zdobywał medale w:

Maratonach Górskich ” Cyklokarpaty”.
2 miejsce w kategorii, 7 open  Mega Strzyżów
3 miejsce w kategorii, 20 open Mega Komańcza
3 miejsce w kategorii, 14 open Mega Wierchomla
4 miejsce w kategorii, 13 open Mega Kluszkowce
5 miejsce w kategorii, 22 open Mega Wojnicz

Generalnie 4 miejsce w klasyfikacji generalnej Cyklokarpaty w kategori MM1 i 19 open (wśród wszystkich zawodników na dystansie Mega)

Dodatkowo wywalczył:
2 miejsce o Puchar Góry Parkowej podczas Festiwalu Biegowego 2013
5 miejsce w kategorii, 26 open Svit Słowacja dystans Senzi
2 miejsce w kategorii, 3 open Maraton Rowerowy w Tyliczu

Naszym sportowcom gratulujemy sukcesów i życzymy złotych medali!!!