Wybory Przewodniczącego Samorządu Szkolnego

30. września 2013r. odbyło się głosowanie mające na celu wybór Przewodniczącego Samorządu Szkolnego naszego zespołu szkół. Na stanowisko to kandydatowało troje uczniów: Natalia Strojny (IA), Tomasz Majkrzak (IIA) oraz Adrian Kałuziński (IIB). W głosowaniu brało udział 157 osób, które niemalże jednogłośnie zdecydowały, iż nowym Przewodniczącym  w roku szkolnym 2013/2014 zostaje Tomasz Majkrzak, który zdobył 94 głosy. Na jego zastępcę została wybrana Natalia Strojny, na którą głosowało 40 osób, Adriana Kałuzińskiego poparło 16 osób.

Serdecznie gratulujemy!

Poniżej przedstawiamy programy wyborcze ówczesnych kandydatów.

Natalia Strojny kl. IA

• załatwianie bieżących  problemów
  • wygospodarowanie miejsca na szafki
  • „szczęśliwy numerek” – raz na tydzień/miesiąc
  • imprezy ogólnoszkolne – rajdy
  • spotkania z interesującymi ludźmi
  • szkolny blog (relacja z życia szkoły , bieżące informacje)
  • telewizja szkolna

Adrian Kałuziński kl. II B

„Może nie zrobię więcej niż jestem w stanie ale postaram się żeby to nie było dużo mniej”

• raz w miesiącu wycieczka edukacyjna dla uczniów klas liceum i technikum
  • urozmaicenie przerw muzyką
  • organizowanie dyskotek szkolnych
  • propozycje utworzenia kółek zainteresowań
  • turnieje gier komputerowych – rozrywki międzyklasowe
  • wymiana szatni na prywatne szafki szkolne dla każdego ucznia
  • zawieszenie luster w męskich toaletach

„Nie będę owijał w bawełnę w naszej szkole trudno jest zorganizować coś, co służyłoby wszystkim na tyle by każdy był z tego zadowolony . Będąc już w II klasie i zapoznając się z codziennością naszej szkoły stwierdziłem, że może Nam się tu żyć lepiej, teraz jako Powiatowy Zespół Szkół stanowimy jedność i póki tak zostanie możemy zdziałać dużo. Razem-niech będzie naszym motywem przewodnim”.

Tomasz Majkrzak kl. IIA

„Słabość władcy oznacza słabość państwa.”

– Zbigniew Nienacki

JAKO PRZEWODNICZĄCY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO CHCIAŁBYM ZREALIZOWAĆ NASTĘPUJĄCY PLAN:

1. Ostatecznie uregulować sprawę prysznicy, środków czystości      i ciepłej wody w toaletach.
  2. Wprowadzić min. dzień bez odpowiedzi ustnych i prac klasowych po dłuższych przerwach (np. świątecznych).
  3. Organizować zgodnie z Waszymi zainteresowaniami prezentacje, spotkania,  konkursy czy turnieje.
  5. Być otwartym na wszelkie sugestie, pomysły z Waszej strony.