„Nie ma Polski biednej, nie ma Polski bogatej. Jest jedna Polska.”

SZLACHETNA PACZKA obchodziła w tym roku swoje 13 urodziny. Po raz pierwszy zorganizowała ją w Krakowie w 2000 roku grupa studentów duszpasterstwa akademickiego prowadzona wtedy przez księdza Jacka Stryczka (dziś –prezes stowarzyszenia WIOSNA ) obdarowała 30 ubogich rodzin. W 2013 roku paczka jest organizowana w 508 lokalizacjach w całej Polsce. Przez te trzynaście lat Szlachetna Paczka rozrosła się na miarę ogólnopolskiej akcji charytatywnej .

Uczniowie klasy IA (bio-chem) naszego liceum, wraz z wychowawcą – Panią Dagmarą Góraj-Kałucką, w tym roku również włączyli się w ten projekt. Zrezygnowali z klasowych ” mikołajek”, a pieniądze wygospodarowane na ten cel przeznaczyli na zakup najpotrzebniejszych produktów dla 5 miesięcznego dziecka z rodziny objętej opieką „Szlachetnej paczki”.
Jak widać dobro własne, w ich przypadku, nie jest stawiane na 1 miejscu. Okazali wielką wrażliwość na potrzeby innych. Nie pozostaje nam nic innego jak tylko pogratulować im pomysłu.

Więcej informacji czytaj :  http://www.muszyna.pl/pl/13641/125640/Razem_zmieniamy_swiat_na_lepsze_czyli_%E2%80%9ESzlachetna_Paczka%E2%80%9D_w_Muszynie.htmlszlachetna paczka