Święto szkoły – ślubowanie klas pierwszych

post2029. listopada przypada rocznica nadania szkole imienia Jana Kochanowskiego. Święto szkoły łączy się każdego roku ze ślubowaniem klas I. W tym roku szkolnym w związku z próbnym egzaminem maturalnym uroczystości odbyły się w poniedziałek 2.12.

Twórczość Jana Kochanowskiego to bogata skarbnica, w której można znaleźć nie tylko echa antycznych filozofii, ale przede wszystkim głęboką wiarę w człowieka. Człowieka, który kocha swoją ojczyznę. jest wierny Bogu i wzniosłym ideałom szacunku i tolerancji dla drugiej osoby.

Klasy I wraz z wychowawczyniami przygotowały na ten dzień prezentację sylwetki patrona szkoły Jana Kochanowskiego oraz minispektakl. Recytacjom i śpiewom towarzyszył taniec dworski.

Prezentację multimedialną prowadził: Karol Kostrzewa.

Recytowali: Mateusz Padula, Antek Musiał, Kasia Synowiec, Dagmara Jurek, Bartek Smektalski, Marzena Niedzielska – Pawliszak, Iza Wilas, Kamila Płatek, Michał Wietecha, Karol Kostrzewa.

Śpiewały: Ania Małek i Marzena Niedzielska – Pawliszak, Maria Owsianka akompaniował: Bartek Fryz.

Menueta tańczyli: Edyta Tyliszczak, Aga Skalniak, Natalia Maczuga, Marzena Niedzielska – Pawliszak, Iza Wilas, Julia Pawlik, Asia Świerczek oraz Kuba Hojniak, Bartek Smektalski, Bartek Fryz, Kamil Fryc, Sebastian Więcek.

Gratulujemy wszystkim pięknego występu i życzymy sukcesów w nauce!
Zdjęcia z wydarzenia znajdują się w galerii.